Kasteel Daelenbroeck (NL), Hoefgekletter op de binnenplaats in Herkenbosch ***vlakbij de Floriade***
VLAKBIJ DE FLORIADE
Beoordeling: 5
Midden-Limburg

Kasteel Daelenbroeck (NL)

Hoefgekletter op de binnenplaats in Herkenbosch

Romantik Hotel Kasteel Daelenbroeck is een kasteel hotel in Midden-Limburg. Op de binnenplaats kunt u, wanneer u uw ogen sluit en een tikkeltje fantasie heeft, het hoefgekletter van ridders uit lang vervlogen tijden horen... Een unieke plaats voor een heerlijk verblijf.

Arrangementen

5 arrangementen
vanaf 99,50
U kunt deze locatie met uw Château Cadeau reserveren

OP 20 MINUTEN RIJ AFSTAND VAN DE FLORIADE

Kasteel Daelenbroeck ligt in Midden-Limburg en beschikt over 18 luxe hotelkamers van een 5-sterren niveau. De kamers bevinden zich in de kasteelhoeve op 50m afstand van het kasteel. Er is een uitstekende keuken.De kamers zijn split-level, d.w.z. ze hebben een aparte woonkamer, slaapkamer en badkamer. Een verblijf in een torensuite is helemaal uniek!
Vanaf 15 september zullen er maar liefst 5 torensuites in gebruik worden genomen. Deze zijn bereikbaar met een lift en hebben een fantastisch uitzicht over het landgoed. Maar liefst 3 torensuites krijgen een eigen sauna.

In 1999 kwam de restauratie van de, bij toeval herontdekte unieke hoofdburcht van Landgoed Kasteel Daelenbroeck, gereed. De hoofdburcht is herbouwd in een schitterende origineel middeleeuwse bouwstijl die de sfeer op zijn zachtst gezegd wel heel bijzonder maakt. In de Voorburcht van Landgoed Kasteel Daelenbroeck vindt u in de Van Pallandtzaal het specialiteitenrestaurant.

Tijdens uw verblijf kunt u gratis gebruikmaken van het zwembad en de sauna van Boshotel Vlodrop (op 4 km. afstand)

Historie
Landgoed Kasteel Daelenbroeck te Herkenbosch (gemeente Roerdalen), gelegen enkele kilometers ten zuiden van Roermond, dateert uit het begin van de 14e eeuw. De geschiedenis van Daelenbroeck gaat terug tot het jaar 1311.

Godfried van Heinsberg, de Gulikse leenheer van Wassenberg, kocht een aantal gronden van Jan van Asenray in Roermond en besloot in dat jaar in het moerassig gebied ("broeck") van het Roerdal een woon- en jachtslot te bouwen. In de loop van de jaren is dit slot in handen van verschillende edellieden geweest, die er allen op hun eigen manier hun stempel op drukten. Zo werd de Hoofdburcht, nadat deze in verval was geraakt in 1800 tot op de kelders afgebroken, om weer in gemoderniseerde vorm te worden opgetrokken.

Een keerpunt was echter de 80-jarige oorlog. In 1598 werd het kasteel belegerd en dit betekende het begin van de ondergang van de Hoofdburcht.

Na de dood van de toenmalige kasteelheer, Hattardt van Pallandt, ontstond er een strijd tussen zijn schoonzonen om het kasteel. Toen in het jaar 1707 het kasteel uiteindelijk werd toegewezen aan Jan Ernest van Rollingen, was deze door de procesvoering dermate berooid, dat er geen geld was om het kasteel volledig te restaureren. Hij besloot in de Voorburcht te gaan wonen en restaureerde deze, maar sloopte de Hoofdburcht en gebruikte de kelders als voorraadschuur.

Restauratie
Tot enkele jaren geleden was in Herkenbosch daarom alleen de Voorburcht van het Kasteel Daelenbroeck bekend en in gebruik. Door bouwhistorisch onderzoek in de ruïne naast de Voorburcht kwam echter de voormalige Hoofdburcht tevoorschijn. Voor de huidige eigenaar van het landgoed stond al gauw vast dat dit belangrijke onderdeel van het cultureel erfgoed in Midden-Limburg en Nederland bewaard moest blijven, Het besluit om de Hoofdburcht te restaureren in de originele stijl met behoud van de historische bouwelementen was dan ook snel genomen. De afgelopen twee jaar is er hard gewerkt met als resultaat de restauratie van de kelders, zijnde de eerste verdieping van het oorspronkelijke kasteel.
 

Onze arrangementen

Daelenbroeck kamer a.jpg

2-daags Shopping arrangement

Lekker shoppen in Roermond Designer Outlet Center en overnachten in een kasteel!
99,50
daelenbroek.gif

2-daags Romantik & Culinair arrangement

Genieten van een overnachting in een split level suite en een zalig viergangen diner.
119,50
Daelenbroeck kamer b.jpg
EXCLUSIEF

2-daagse KO Special

Een heerlijk plekje in Midden-Limburg. De champagne staat bij aankomst voor u klaar.
134,50
Daelenbroeck toren.jpg
vanaf 15 september 5 torensuites

2- daags Romantik Arrangement in Torensuite

Heerlijk romantisch genieten in Midden-Limburg en dan overnachten in een torensuite!! Met Champagne ontbijt op bed.
154,50
golfen.jpg

2-daags Golfarrangement

Golfen op de Burggolf in Herkenbosch, op 2 km van het kasteel. 's Avonds genieten van een fantastisch diner.
165,-
Wat voor locatie is het
Kastelen in Nederland per provincie
Faciliteiten

Wat vindt u van onze kastelen en landhuizen?

 
Kasteelovernachtingen.nl stelt uw mening op prijs. Was u via ons te gast bij deze locatie? Deel uw ervaring met anderen. Uw reactie wordt direct gepubliceerd op onze website. Voor alle overige vragen mailt u naar info@kasteelovernachtingen.nl
 
Uw naam
Uw e-mailadres
Uw reactie