Kasteel ten Berghe is heel kleinschalig van opzet. Er zijn enkele gastenkamers en dit geeft het geheel een hele persoonlijke aanpak. De kasteelkamers zijn allemaal ruim en prachtig ingericht en hebben het comfort van vandaag. De badkamers zijn nog zeer authentiek. U ontbijt in de neo-gotische eetzaal op de begane grond.
Omgeving
Kasteel ten Berghe ligt zeer dichtbij (2 km) de idyllische en middeleeuwse stad Brugge. Men kan er de verschillende musea, kathedralen, kerken, etc. bezichtigen alsook door de oude, gezellige straatjes slenteren. De winkelstraten nodigen uit tot uitgebreid winkelen en de meer dan 300 restaurants en tearooms kunnen dan weer voor een verkoeling in de zomer en voor een opwarmertje in de winter zorgen. Op het kasteel bevindt zich alle benodigde informatie over Brugge.
Er is een mogelijkheid om de auto op de parking van het kasteel achter te laten en de bus te nemen die aan de oprit van het asteel stopt. ( +/- 5min. lopen). Voor de gasten die met het openbaar vervoer naar het kasteel komen voor een verblijf staan gratis fietsen tijdens het gehele verblijf ter beschikking.
Op 14km afstand liggen de kuststeden Knokke, Heist en het gezellige Nederlandse stadje Sluis. Zon, zee en strand zijn dus op korte afstand van het kasteel te vinden. Dit maakt een verblijf in het kasteel ook in het zomerseizoen heel aantrekkelijk.
Het restaurant dat in het arrangement verwerkt is ligt eveneens in Brugge. De keuken is hier meer dan uitstekend.
Historie
Kasteel ten Berghe werd gebouwd omstreeks 1150 – 1200 en ligt op korte afstand van het Zwin, de vaargeul die Brugge verbond met de zee. Het werd in 1483 verkocht aan de familie Despars is het nog steeds in eigendom van aanverwante families. Het kasteel werd zwaar beschadigd in 1489 tijdens de Vlaamse burgeroorlog, na de dood van gravin Maria van Bourgondië werd het reeds gerestaureerd voor 1500.
De familie de Croeser bezat het vervolgens 9 generaties. Charles de Croeser, burgemeester van Brugge ontving er o.a. Napoleon Bonaparte. Omstreeks 1875 – 1880 werd het door Baron Paul van Caloen de Basseghem schitterend verbouwd en gerestaureerd in neo-gothiek en een vleugje vroege art-nouveau.
U kunt portretten van deze familieleden in een van de salons op de begane grond bezichtigen.
Het kasteel ligt op slechts 2 km van de historische stad Brugge, maar toch bevindt het zich volledig “à la campagne”.
Boekings- en annuleringsvoorwaarden
Ter bevestiging van uw boeking wordt uw credit card gevraagd.
Het arrangement is niet geldig op zaterdagen of feestdagen.
Bij annulering tot 7 dagen vóór de aankomstdatum wordt 20% van de totale reservering in rekening gebracht.
Bij annulering tot 3 dagen vóór de aankomstdatum wordt 50% van de totale reservering in rekening gebracht.
Bij annulering daarna of indien u niet verschijnt (no-show) wordt de totale reservering in rekening gebracht.