KLIK HIER VOOR GOOGLE MAPS
[Persoonlijk vind ik dit het mooiste stukje Frankrijk, de Vaucluse, de Luberon, de machtige Mont Ventoux met uitzicht naar Zwitserland en de Middellandse Zee, de zinderende hitte, de krekels, al die prachtige dorpjes, het lekkere eten, tjsa, ik heb hier weinig meer aan toe te voegen. En het domaine, je stapt hier een paradijs binnen. HEERLIJK. AM]
Na een bijna drie jaar durende restauratie van huis en terrein geldt domaine Les Roullets vandaag de dag als een van de mooiste domaines in de omgeving.
Het wijndomein bevindt zich in het hart van de Provence aan de voet van de Luberon, in de gouden driehoek van Gordes (6 km), Ménerbes/Oppède (2 km) en Bonnieux (6 km).Dit gebied heeft, statistisch gezien, de meeste zonuren van heel Frankrijk! Het gebied heeft de status van een nationaal park, waar nagenoeg niet gebouwd mag worden en waar de meeste huizen met de zo kenmerkende lokale zandstenen keien (‘en pierre’) zijn gebouwd. In het nabijgelegen dorp Ménerbes (2 km) schreef Peter Mayle de bestseller over het leven in de Provence - ‘A year in Provence’ - die onlangs in deze omgeving werd verfilmd.
Naast alle mogelijkheden die deze streek biedt, kunt u op het domaine wandelingen maken langs onder meer een 700 jaar oude eik, een middeleeuwse wasplaats, een ondergrondse trap naar een irrigatiesysteem uit de Romeinse tijd en gebruikmaken van de her en der verspreid staande zitjes op prachtige uitzichtpunten. Buiten de wijngaard (een biologische AOC Côte de Luberon Rouge) heeft het landgoed een fruitboomgaard, olijfboomgaarden en bebossingen.
Het hoofdgebouw heeft door zijn unieke ligging (360 graden zicht) in de Romeinse tijd als ‘oppidum’ (kleine legerplaats) in de middeleeuwen, ten tijde van de in deze streek hevige godsdiensttwisten tussen katholieken en protestanten, als ‘mas fortifié’ (versterkte hoeve) gediend.
Een verwarmd zwembad met pool house en grote terrassen met luxe ligbedden zorgen er verder voor dat u zich bepaald niet hoeft te vervelen. Er is een buitenkoelkast met drankjes en draadloos internet. Voorts is er een mooie ommuurde bomencour met uitzicht op het ruïnedorp Oppède-le-Vieux, die in zijn geheel ter beschikking staat aan de gasten.
De Nederlandse eigenaren spreken Engels, Frans, Duits, Italiaans en Spaans en richten zich op een internationaal publiek. Er wordt geregeld in de namiddag een aperitief aangeboden en soms wordt er voor lunch of diner gezorgd.
De kamers
De 4 ruime gastenkamers zijn op de begane grond met eigen ingang, terras en privézitje en bieden daardoor veel privacy.
De kamers zijn luxe en stijlvol gemeubileerd met onder andere dubbele boxspringbedden, TV (met naast diverse internationale zenders, de belangrijkste Nederlandse zenders alsmede Filmnet), badkamer met ligbad en/of douche plus wc en badjassen. Drie van de vier kamers zijn voorzien van airconditioning en een bidet.
Het domein is per auto, trein en vliegtuig te bereiken.